Magazyny energii
Magazyny energii zapewnią bezpieczeństwo w przypadku awarii sieci i pozwolą na optymalne wykorzystanie prądu produkowanego przez instalację fotowoltaiczną. Magazynuj energię w akumulatorach i nie martw się o przerwy w dostawie prądu.
Stacje ładowania samochodów
Pompy ciepła
Turbiny wiatrowe
Systemy zarządzania energią
Systemy zarządzania energią domową, HEMS (Home Energy Management System) oraz EMS (Energy Management System), stanowią nowe innowacje w branży odnawialnych źródeł energii (OZE), cieszące się rosnącą popularnością i coraz szerszym zastosowaniem. Zarówno HEMS, jak i EMS, zyskały na znaczeniu po wprowadzeniu systemu rozliczania netto (net-billing), który wpłynął na zmiany w sposobie rozliczania nadwyżek energii elektrycznej między budynkiem a siecią. Wprowadzenie tego nowego systemu sprawiło, że magazynowanie nadwyżek energii elektrycznej stało się bardziej popularne, podobnie jak systemy zarządzania energią, które pomagają zoptymalizować zużycie energii w budynku.
Mimo wielu podobieństw i wspólnych celów, systemy zarządzania energią HEMS i EMS różnią się istotnie. W jaki sposób działają oba systemy i do czego służą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!
System zarządzania energią HEMS i EMS – różnice i podobieństwa Systemy HEMS i EMS często są zestawiane bezpośrednio obok siebie. Między ich definicjami i celami występują pewne różnice, które warto poznać. Co warto wiedzieć o obu systemach?
System HEMS – do czego służy? HEMS służy do optymalizacji zarówno systemu energii elektrycznej, jak i cieplnej. Dzięki niemu możliwe jest pełne wsparcie budynku w kwestii energooszczędności. HEMS pomaga konsumentowi w osiągnięciu maksymalnej efektywności energetycznej poprzez wspieranie autokonsumpcji energii elektrycznej. Optymalizacja zużycia energii ma prowadzić do zwiększenia oszczędności energetycznych.
System EMS – zarządzanie energią z fotowoltaiki Podstawową różnicą między systemem EMS a HEMS jest to, że EMS głównie zajmuje się zarządzaniem energią pozyskiwaną z fotowoltaiki. Odpowiada za kontrolę przepływu energii elektrycznej między instalacją, magazynem energii a bieżącym zużyciem. System EMS może także współpracować z siecią energetyczną, odprowadzając nadwyżki energii do sieci.
System zarządzania energią HEMS i EMS Domowe systemy zarządzania energią zyskują na popularności również ze względu na dostępność dofinansowań. Po raz pierwszy w ramach programu „Mój Prąd” można otrzymać wsparcie finansowe na magazyny energii oraz systemy zarządzania energią HEMS i EMS.
Wnioski do programu „Mój Prąd 4.0” można składać od 15 kwietnia 2022 roku. Program jest skierowany głównie do nowych producentów energii, którzy od samego początku korzystają z systemu net-billing, oraz tych, którzy chcą rozbudować swoje instalacje fotowoltaiczne i zdecydować się na zmianę systemu opustów na net-billing.
System HEMS i EMS – ile wynosi dofinansowanie? Zarówno nowi producenci, jak i ci, którzy zmieniają system opustów na net-billing, mogą uzyskać takie samo dofinansowanie do systemu zarządzania energią. Maksymalna kwota dofinansowania do zakupu i wdrożenia systemu HEMS i EMS wynosi nie więcej niż 3 tys. zł. Kwota ta jest częścią maksymalnej łącznej kwoty dofinansowania z programu
Instalacje OFF Grid
Odkryj niezależność energetyczną dzięki naszej instalacji off grid! Doskonała opcja dla działek bez dostępu do elektrowni. Nasz system eliminuje przerwy w dostawie prądu, dostosowując się do warunków, takich jak nasłonecznienie i eksploatacja.
Niezastąpionym elementem naszej oferty jest magazyn energii, umożliwiający przechowywanie energii na noc czy w pochmurne dni. Inwerter wyspowy przekształca prąd stały na przemienny, ładowanie magazynów i dostarczanie prądu do gniazdek. Skorzystaj z naszego profesjonalnego doradztwa przy doborze magazynów energii i inwertera.
Nasza instalacja off grid opiera się na efektywnej produkcji prądu przez panele fotowoltaiczne, wykorzystujące energię słoneczną. Magazyny energii przechowują nadwyżki, gwarantując ciągłość dostawy prądu. Projekt instalacji uwzględnia moc urządzeń, czas pracy i ewentualne przerwy.
Idealna dla domków letniskowych, nasza instalacja sprawdzi się również w klimacie umiarkowanym, choć może być mniej efektywna zimą. Jeśli brak możliwości podłączenia do sieci, rozważ alternatywne źródła energii, takie jak elektrownie wiatrowe, choć z wyższym kosztem. Altech Grupa oferuje specjalistyczne doradztwo i optymalizację instalacji fotowoltaicznej off grid, zapewniając pełną efektywność Twojego systemu energetycznego.
Rozpocznij swój nowy projekt
z ALTECH Grupa.
Dariusz Wyleżoł
CEO
Piotr Kopyczyński
CMO
Mirosław Bucholc
CTO